Başlangıç > Uncategorized > Satılık Jack Russell Terrier Köpekleri

Satılık Jack Russell Terrier Köpekleri

JackRussellKöpek 230x217, Satılık Jack Russell Terrier Köpekleri Jack Russell satın almak isteyenler için birkaç bilgi vermek istiyorum. Maske filmindeki Malio köpeği bilmeyen yoktur. İnanılmaz akıllı olan bu köpekler enerjilerini atmaları için sizi oldukça zorlarlar. Jack Russell almak istiyorum diyorsanız yapmanız gereken şeylerden biri bu köpeklere yeterli zaman ayırıp ayıramayacağınızı sorgulamalısınız. Çünkü bu köpekler olduğundan fazka hiperaktif ve akıllıdır. Sürekli olarak dışarı çıkarıp gezdirmeniz gerekebilir.

Enerjisini atamazsa evinizde bulunan eşyalara zarar verebilirler. Apartman dairesinde yaşayanlar rahatlıkla besleyebilirler. Ancak düzenli gezdirilmesi enerjisi atılması gerekir. Havlamayı çok sevmezler. Çocuklarla araları iyi ancak 6 yaşından küçük çocuklar için sıkıntı olabilir. Bunun dışında problemli bir ırk değildir.

Jack Russell Terrier ırkı köpeklerin özellikleri nelerdir?

1800 yıllarda Jack Russell din adamı tarafından tilkileri avlamak amacı ile üretmişler. Özellikleri zeki ve çeviktirler. En az %51 beyaz olması özellikleri arasında geri kalan kısmı koyu kahverengi, ve kahverengi olabilirler.

Jack Russell Terrier ırkı köpekler nasıl bir eğitim almalı?

Eğitilmesi zordur nedeni ise inatçı ve hareketli olmalarından dolayıdır. Fazla enerjilerinden dolayı kendi dediklerini yapma söz konusudur. Jack Russell Terrierleri kesinlikle tasmasız bırakılmamalıdır. Eğitilirken baskın olmaması gerekir. Köpeğin suyuna giderek eğitilmelidir. Çokta baskı yapılmaması gerekir. Çok duygusal ırklardır sevgi bağlantısını kurarsanız çok kolay eğitilebilir.

Jack Russell Terrier köpekler nasıl bir bakım ister?
Ektra özel bir bakım gerekmez. Yemeğini düzenli ve doğru mama ile beslenmelidir. Tüyleri kısa olduğu için özel bir bakıma gerek yoktur. Tüyleri hergün taranırsa daha az dökülür. Kulak enfeksiyonlarına yatkınlığı vardır bu nedenle dikkat edilmelidir arada kulak temizliği yapılmalıdır.

Jack Russell Terrier köpeklerin beslenme düzeni nasıl olmalı?
Özel bir beslenme gerektirmez bebekken kuru bebek maması büyüdüğünde ise yetişkin bebek maması gerekir. En az günde iki kere kuru mama verilmeli.

 

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: